Magia Świąt Bożego Narodzenia nie powstaje sama a tworzą ją ludzie. Przygotowania świąteczne sprawiają, że członkowie rodziny integrują się we wspólnych pracach. Podejmują działania, których przez cały rok robić już nie będą.

  Podczas różnorodnych zajęć przedszkolaki doświadczyły świątecznego klimatu. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały ozdoby na choinkę-łańcuchy,koszyczki a nawet poznały technikę ozdabiania styropianowych bombek.Wspólnie ubierały przedszkolną choinkę.

  Warsztaty bożonarodzeniowe, które odbyły się w naszej grupie  miały na celu pokazać jak niewiele trzeba, aby wspólnie stworzyć ozdoby choinkowe a następnie stroik. Na bazie kolorowych pasków papieru rodzice i dzieci tworzyli piękne łańcuchy, serduszka, pawie oczka, ptaszki. Potem wystarczyło kilka gałązek i jabłko, żeby zrobi świąteczny stroik. Takie spotkanie niosło ważne przesłanie, ukazało, że wspólne działanie może wprowadzić wszystkich w magiczny nastrój.

   Taki nastrój trwał również podczas występu dzieci,które swoim rodzicom recytowały wiersze i śpiewały piosenki.Duże zainteresowanie wzbudził stół z pachnącym poczęstunkiem.Wokół unosił się    zapach pierniczków i pomarańczy.    

   Serdecznie dziękujemy rodzicom Dominiki za dostarczenie gałęzi świerkowych a jednocześnie gratulujemy nagrody grand prix w   przedszkolnym konkursie- ,,Kreatywna ozdoba świąteczna”.

 Przygotowała: Ewa Anchimiuk

 

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje