Zakończyła się świąteczna akcja zbiórki pokarmu i żwirku bezdomnym, hajnowskim kotom. Wszystkie zebrane artykuły zostały przekazane osobie, która opiekuje się bezdomnymi kotami. Szczęśliwym trafem, tą osobą okazała się pani Danusia- mama naszego czterolatka Franusia Z. Opowiedziała nam wiele ciekawostek dotyczących kotów. Dowiedzieliśmy się, iż bezdomne koty, mimo iż są bardziej samodzielne, chętnie korzystają z pomocy człowieka, zwłaszcza w okresie zimowym. Każdy może zostać ich karmicielem. Należy jednak pamiętać o tym, że jeżeli zaczęło się dokarmiać koty, nie można przestać tego robić. Dzięki temu można im pomóc przetrwać najcięższy czas. Dzieci bardzo zaangażowały się w zbiórkę karmy. Przyniosły jej ponad 50 kg. Mimo, iż nic w zamian nie otrzymały, ich radość była wielka…

Przygotowały: M. Saadoon, I. Zaniewska- Ciep, M. Kuradczyk

Print Friendly, PDF & Email
Powiązane publikacje