VII edycja Przeglądu Plastyczno – Poetyckiego pt. „Malowana Poezja Rodzinna czyli Rodzice czytają – Dzieci malują i recytują” odbyła się 12. grudnia 2019 roku. Organizatorem Przeglądu było Przedszkole Nr 5 w Hajnówce, a patronat nad wydarzeniem objęła Miejska Biblioteka Publiczna w Hajnówce. Tam również zostały wyeksponowane wyjątkowe prace plastyczne stworzone przez dzieci. W związku z realizacją w Przedszkolu Nr 5 innowacji pedagogicznej „Kreatywni w przedszkolu i w domu” tegorocznym hasłem przewodnim była kreatywność.
      Kolejny już raz przegląd miał charakter międzyprzedszkolny, w związku z tym mogły w nim uczestniczyć dzieci pięcio- i sześcioletnie ze wszystkich hajnowskich przedszkoli. W tej edycji udział wzięło dziewiętnaścioro dzieci. Licznie zgromadzona publiczność z zainteresowaniem wysłuchała wszystkich wystąpień naszych małych recytatorów i sowicie nagrodziła je w pełni zasłużonymi brawami. Występom towarzyszyła prezentacja multimedialna ukazująca prace plastyczne będące autorskimi ilustracjami dzieci do recytowanych przez nie wierszy. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało dyplom i nagrodę.
      Serdeczne podziękowania składamy wszystkim Uczestnikom naszego przeglądu oraz ich Rodzicom i Nauczycielom. Bardzo dziękujemy również Pani Dyrektor oraz wszystkim Pracownikom Biblioteki, którzy pomogli nam w organizacji przeglądu. Serdeczne podziękowania składamy też Pani Małgorzacie Saadoon, Dyrektor Przedszkola Nr 5 w Hajnówce.
      Ogromne podziękowania przekazujemy także naszym Sponsorom, którymi byli:
– Urząd Miasta Hajnówka,
– Społem PSS Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce,
– Nadleśnictwo Browsk,
– Centrum Turystyki Regionu Puszczy Białowieskiej.
      Bardzo dziękujemy za tak przyjemnie spędzony czas i zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę Malowanej Poezji Rodzinnej!

Opracowanie: Zofia Kajdewicz, Katarzyna Łysakowska