W naszym otoczeniu żyje wiele bezdomnych kotów. Niektóre z nich przebywają w fundacjach i schroniskach, inne żyją dziko. Problem bezdomności kotów jest głównie wynikiem działania człowieka, który porzuca zwierzęta, nie sterylizuje ich, przez co się wciąż rozmnażają. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym można pomóc bezdomnym kotom. Niesienie pomocy zwierzętom jest niezwykle szlachetnym zajęciem, które przynosi wiele radości i satysfakcji…

13 grudnia dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat pomocy bezdomnym kotom. Nauczycielki zachęcały do włączenia się w akcję zbierania mokrej karmy dla kotów. Uwaga dzieci została zwrócona na wolontariuszy, którzy opiekują się zwierzętami i spędzają z nimi czas. Dzięki temu takie zwierzaki czują się lepiej i oswajają się z ludźmi. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzikich kotów. Początkowo nieufne i zdziczałe, dzięki cierpliwości i czułości wolontariusza mogą stać się pogodnymi mruczkami, które z pewnością o wiele łatwiej znajdą kochający dom.

Przygotowała: I. Zaniewska- Ciep