18.października dzieci uczestniczące w projekcie „Moje miasto i okolica- śladami polskiej historii i kultury” uczestniczyły wraz z rodzicami w warsztatach artystycznych zorganizowanych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Hajnówce. Przedszkolacy wspólnie z podopiecznymi ośrodka tworzyli obrazki z kolorowych serwetek metodą decoupage. Praca polegała na ozdabianiu drewnianych deseczek materiałami dekoracyjnymi (kolorowe serwetki, klej i flamastry do decoupage, biała farba). Rodzice pomagali dzieciom podczas korzystania z suszarki do włosów, czy gorącego żelazka celem zaprasowania powstałej kompozycji. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Wszyscy z zapałem tworzyli obrazki. Serdecznie dziękujemy osobom prowadzącym warsztaty: pani Dorocie Ginszt ze sklepu „Reszka Rękodzieło” oraz pani Urszuli Wereszczyńskiej- nauczycielce z ośrodka.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep