W grudniowy, słoneczny i mroźny poranek  przedszkolaki z grupy VIII wybrały się na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja. Dzień to wyjątkowy- 6 grudnia czyli Mikołajki.

Droga do wioski była daleka i niektórzy nawet zasnęli w łagodnie kołyszącym autokarze.

Po przybyciu do siedziby Świętego Mikołaja przywitały nas Elfy- pomocnicy Mikołaja.

Elf Ewa zaprosiła nas do  mikołajowej pracowni. Dzieci po długiej podróży z radością przyjęły poczęstunek przygotowany przez elfy. Specjalna, aromatyczna herbatka i przepyszne pierniczki pokrzepiły wszystkich. Następnie przedszkolaki przygotowywały z elfami ozdoby choinkowe. Nie mogło zabraknąć pisania (rysowania) listów do Świętego Mikołaja. Każdy list został podpisany i włożony do koperty. Za pomocą mikołajowej poczty po uprzednim ostemplowaniu i wrzuceniu do czerwonej skrzynki, listy trafią wprost do rąk Mikołaja.

Wraz z elfami przedszkolaki piekły świąteczne pierniczki , tańczyły i słuchały świątecznych opowieści. Było też wiele  innych atrakcji. Dzieci zwiedzały dom Świętego Mikołaja, oglądały różne pojazdy, jakimi dysponuje Mikołaj,  magazyn z prezentami i mikołajową pocztę.  Dzieci z uwagą przyglądały się zwierzętom, które mieszkają w wiosce. Były to małpki, lamy, konie, jelenie, renifer ,,Rudolf”, a nawet kangurki albinosy. Jednak najbardziej ucieszyło dzieci spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy grzeczny przedszkolak otrzymał prezent i słodycze. Taniec z Mikołajem sprawił  dzieciom dużą przyjemność.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała i długo będziemy wspominać miłe chwile spędzone w Wiosce Świętego Mikołaja.

Opracowały: B. Sakowska i D. Jurczuk