Grupa VII świetnie się bawi i jednocześnie edukuje matematycznie z wykorzystaniem innowacyjnej pomocy dydaktycznej „Wiatrak matematyczny”. Podczas zabaw z wykorzystaniem wiatraka kształtuje się orientację własnego ciała i przestrzeni, umiejętność liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. Wprowadza dzieci w świat figur geometrycznych, ćwiczy koordynację, równowagę oraz sprawność manualną uczestników. Istotnym walorem wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej dzieci z zabawami ruchowymi. Łączy bodźce wzrokowe, dotykowe i słuchowe. Wiatrak pobudza wyobraźnię, buduje emocje, wyzwala energię. Jest to metoda wyrażenia własnej ekspresji i kształtuje umiejętność współpracy w grupie. Tworzy możliwości osobistego doświadczania dziecka co według Edyty Gruszczyk Kolczyńskiej jest najważniejsze w edukacji matematycznej przedszkolaków.

Przygotowała: Krystyna Kojło