Nadleśnictwo Hajnówka oraz Nadleśnictwo Browsk zorganizowało we współpracy z naszym Przedszkolem akcję zbiórki żołędzi „Dzika zbiórka”. Od  października dzieci mogły zbierać żołędzie. Akcja miała na celu nabywanie umiejętności pomagania zwierzętom, uwrażliwianie na otaczający świat oraz podniesienie świadomości na temat jesiennych zwyczajów zwierząt w Puszczy Białowieskiej. Za zbiórkę żołędzi, przedszkole od Nadleśnictw otrzymało pokarm dla dokarmiania ptaków w czasie zimy oraz książki przyrodnicze, za które bardzo dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w akcji „Dzika zbiórka”.

Dzieci z grupy IV rozpoczęły zbiórkę żołędzi już w czasie spacerów oraz podczas spotkania w lesie z leśniczym Nadleśnictwa Hajnówka. Pan leśniczy opowiedział wiele ciekawostek, jakie kryje las. Ukazał nam fascynujący świat roślin i zwierząt leśnych. Dowiedzieliśmy się m. in. jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą. Znaleźliśmy tez ślady leśnych zwierząt. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania się w lesie, aby nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Dziękujemy za spotkanie.

Przygotowały: Anna Sacharczuk i Alina Lipczyńska