Dzieci z grupy II zostały zaproszone na pierwszy Konwent Żubra, który odbył się w Białowieskim Parku Narodowym w dniu 28 listopada. To edukacyjne wydarzenie zaplanowano w celu podkreślenia 90 rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej, obchodzonej w 2019 roku. W pierwszej części programu odbył się pokaz żubrowych strojów z udziałem naszej koleżanki- Agaty Sajewicz, której rodzice przygotowali na tę okazję specjalny strój. W pokazie wzięło udział ponad 60 uczestników. Nasza Agatka zdobyła Nagrodę Specjalną Dyrektora Białowieskiego Parku Narodowego!!! Serdeczne gratulacje!!!

Następnie dzieci brały udział w edukacyjnych blokach tematycznych. W bloku zagadkowym: dotykając, wąchając, a na koniec oglądając rozpoznawały zapachy, które na co dzień towarzyszą żubrowi w jego leśnych wędrówkach. W bloku filmowym dzieci oglądały zestawy krótkich filmów, których bohaterem był żubr. W bloku naukowym dzieci mogły samodzielnie sprawdzić, jak ciężka jest czaszka żubra, czym różnią się rogi żubra od poroża, które nosi na głowie łoś oraz jak różnie wyglądające tropy zostawiają ssaki. Na koniec dzieci wykonały wspólne zdjęcie przy żubrze- królu puszczy i pełne wrażeń wróciły z powrotem do przedszkola.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, A. Jurczak