Czterolatki z grupy II realizowały program edukacyjny „Akademia Aguafresh”. Odbyły wycieczkę do gabinetu stomatologicznego. Pani dentystka zwróciła uwagę na konieczność systematycznego i dokładnego szczotkowania zębów. Przeczytała dwie edukacyjne książeczki pt. „Myję ząbki”, „Nawet zwierzątka posiadają ząbki”. Po wycieczce dzieci doskonaliły umiejętność prawidłowego mycia zębów, nabyły świadomość potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej. Podczas zajęć dydaktycznych, czterolatki inscenizowały utwór W. Chotomskiej „Kino w łazience” z wykorzystaniem rekwizytów; poznały przyjaciół Zębusia z Krainy Aquafresh: Lili, Bilego, Milki, Barniego; przeszły szkolenie ze szczotkowania zębów na przykładzie szczęki instruktażowej.

Przygotowały: A. Jurczak, I. Zaniewska- Ciep