Jesienią szczególnie jesteśmy narażeni na przeziębienia i inne choroby.  Warto więc podejmować z dziećmi tematy dotyczące właściwego ubioru i prawidłowego odżywiania. Dzieci z grupy I uczestniczyły w zajęciu, podczas którego uczyły się, jak wykonać samodzielnie owocowo- warzywne szaszłyki. Przedszkolaki poznały kolejne etapy pracy: mycie produktów, krojenie z pomocą dorosłych oraz samodzielne nakładanie cząstek jabłka, banana, gruszki, winogrona i marchewki na patyczki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się fartuszki zakupione dzieciom. Przedszkolaki musiały wykazać się samodzielnością przy ich nakładaniu.

Oczywiście podczas tego zajęcia dzieci utrwalały wiedzę na temat korzyści i potrzeby zjadania owoców i warzyw.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk