W ramach realizacji tematyki dotyczącej zasad bezpiecznego poruszania się po chodnikach i jezdni dzieci z grupy I uczestniczyły w wielu zajęciach, które umożliwiły gromadzenie wiedzy i umiejętności z tego zakresu.

Dnia 24 października odbyło się spotkanie z paniami-funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce. Dzieci miały okazję do świetnej zabawy symulującej poruszanie się pieszych i pojazdów na drodze. Policjantki wykorzystały zestaw składający się z atrapy jezdni z przejściem dla pieszych, znaków drogowych, sygnalizatorów świetlnych oraz autochodzików- pojazdów napędzanych nogami dzieci. Dzieci wcielały się w role pieszych i kierowców. Utrwalały zasady działania sygnalizacji, rozpoznawały znaki drogowe i utrwalały kolory.

Na koniec spotkania dzieci podziękowały zaproszonym gościom. Zaśpiewały piosenkę o ruchu drogowym i wręczyły bukiety z naturalnych liści.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk