Dnia 8 października w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku przy ul. Podleśnej odbyła się niecodzienna uroczystość: podsumowanie konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało – Czerwonych”, który przygotowany został z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt realizowany był przez Wojewodę Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.
Dla Przedszkola Nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce była to wyjątkowa uroczystość, ponieważ – ku naszej niezmiernej radości – nasze przedszkole znalazło się w gronie laureatów konkursu! Jesteśmy bardzo dumni, iż przygotowane na konkurs prezentacje multimedialne z działań patriotycznych podejmowanych przez nasze przedszkole z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę powiodły nas ku zwycięstwu. Spośród 131 placówek biorących udział w konkursie „Stulecie Niepodległości…” jury wybrało 10 laureatów, w tym nasze przedszkole. Udział w uroczystości podsumowującej konkurs był dla nas wielka przyjemnością i zaszczytem.
Otrzymaliśmy dyplom, grawerton, okolicznościowe wydawnictwo, w którym zamieszczono zdjęcia z realizacji działań wszystkich nagrodzonych placówek oraz duży, mobilny głośnik z mikrofonem. Nagrody wręczali: Wojewoda Podlaski – Pan Bohdan Paszkowski, Podlaski Kurator Oświaty – Pani Beata Pietruszka i Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku – Pani Iwona Szcześniak.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za możliwość udziału w tak wyjątkowym przedsięwzięciu i za wspaniałą nagrodę, która bardzo przyda nam się podczas organizacji przedszkolnych uroczystości! Dziękujemy również wszystkim Nauczycielkom, Rodzicom i Przedszkolakom, którzy aktywnie uczestniczyli w realizacji wszystkich działań związanych z konkursem.

Opracowanie: Zofia Owsieniuk, Milena Kuradczyk