Dnia 24.10.2019r. w budynku A naszego przedszkola przy ul. M. Reja odbyły się ćwiczenia ewakuacji przedszkolaków i pracowników.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci i personel umiejętności, właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, a także z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Hajnówce. Akcją kierowała Dyrektor przedszkola, a jej przebieg obserwowali przedstawiciele Komendy.

Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. Wszystkie dzieci wraz z nauczycielkami oraz cały personel szybko i bezpiecznie opuścili przedszkole i zgromadzili się w miejscu będącym punktem zbiórki ewakuacyjnej na placu przedszkolnym. Całkowity czas ewakuacji od momentu ogłoszenia alarmu wyniósł 5 minut. Strażacy pogratulowali wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza dzieciom zdyscyplinowania i opanowania.

Po ćwiczeniach na przedszkolaków czekała miła niespodzianka – samochód strażacki, który wzbudził ogromne zainteresowanie i zachwyt. Dzieci zapoznały się z wyposażeniem wozu, a Strażacy przeprowadzili pokaz działania sprzętu p/poż.

Przygotowały: M. Saadoon, B. Dmitruk, K. Litwiniec – Burnecka