Czterolatki realizowały blok tematyczny o jesieni. Spacerowały po parku, lesie i ogrodzie przedszkolnym obserwując przyrodę. Zbierały liście, kasztany i żołędzie. Do lasu zabrały ze sobą lupy i sprawdzały, jak wyglądają w powiększeniu wybrane rośliny, kora drzew. Na leśnej polanie układały dywaniki z liści i szyszek. Zebrane żołędzie przyniosły do przedszkola i dorzuciły do innych żołędzi przeznaczonych dla dzików (udział w akcji „Dzika zbiórka”). Podczas spacerów w pobliżu przedszkola, dzieci miały okazję zaobserwować jeża, który wspinał się na krawężnik. W czasie zabaw na placu przedszkolnym, czterolatki brały czynny udział w porządkowaniu liści: grabiły, tworzyły kopce, przerzucały liście do kosza. Podczas zajęć dydaktycznych segregowały dary jesieni; porównywały wielkości i kształty, układały rytmy.

Przygotowały: I. Zaniewska- Ciep, A. Jurczak