Okres jesienny to wspaniały czas aby zainteresować dzieci przyrodą i jej bogactwem. To właśnie jesień obdarza nas owocami, warzywami i pięknymi liścmi. Maluszki z grupy I realizowały blok tematyczny ,, Jesień w sadzie i ogrodzie”. W trakcie organizowanych zajęć i zabaw dzieci miały okazję dotknąć powąchać i zdegustować owoce i warzywa, które wcześniej zgromadziły w kąciku przyrodniczym.

Dzieci poznały wiersz ,,Wpadła gruszka do fartuszka” a także zabawę ilustracyjną do tego utworu. Kształty owoców zostały utrwalone podczas wykonywania prac przestrzennych – jabłek i gruszek z bibuły, gazet i zielonej wstążki. Wspólnie stworzyliśmy przestrzenną dekorację w wazonie. Utwór ,,Lecą liście” zainspirował maluszków do różnorodnych działań, na przykład: do zbierania liści w ogrodzie przedszkolnym i tworzenia bukietów oraz do zabaw i ćwiczeń oddechowych w sali z wykorzystaniem tych pięknych liści.

Przygotowała: Ewa Anchimiuk