Dnia 8 października przedszkolaki z grupy V podjęły odpowiedzialne zadanie i wybrały się do pobliskiego sklepu ,,Biedronka’’. Podczas wycieczki poznały asortyment sklepu, zapoznały się z zawodem sprzedawcy oraz akcesoriami typu: lada sklepowa, kasa, waga. Obserwowały obsługę klienta oraz różne możliwości płatności (gotówka, karta płatnicza). Głównym celem wycieczki było przede wszystkim samodzielne dokonanie zakupów. Dzieci wcieliły się w rolę klientów, wybierały składniki potrzebne do wykonania owocowych szaszłyków. Każde z nich otrzymało od pani wychowawczyni symboliczne 5 zł , tak więc samodzielnie dokonywały płatności, otrzymywały resztę oraz paragon. Poprzez taką formę wycieczki przedszkolaki praktycznie poznały podstawowe pojęcia związane z pieniędzmi (banknot, monety), zdobywały doświadczenia w zakresie posługiwania się nimi. Wszyscy zakupowiczowie wykazali się ogromną zaradnością i oszczędnością. Wycieczka sprawiła przedszkolakom mnóstwo radości.

Opracowała: Joanna Suchodoła