,,Światowy Dzień Drzewa’’, przypadający 10 października 2019 r. już na stale wpisał się do kalendarza przedszkolnych imprez, był także okazją do integracji trzy-,  cztero-  i pięciolatków z grup: VI, VII i VIII we wspólnej zabawie. Dzieci uczyły się dostrzegać emocjonalną wartość otoczenia przyrodniczego, wyrażać swoje rozumienie świata za pomocą języka mówionego oraz za pomocą tańca, intencjonalnego ruchu, gestów, impresji plastycznych. Przedszkolaki, w toku różnorodnych zabaw wzbogacały i utrwalały swą wiedzę przyrodniczą dotyczącą drzewostanów, ich gatunków, części drzew, zmian zachodzących w przyrodzie w związku z aktualną porą roku, rozwijały świadomość proekologiczną dotyczącą ochrony przyrody. Starsze dzieci, w toku ,,burzy mózgów’’ wypowiadały się na temat:  ,,Po co sadzimy drzewa?’’ , ,,Jaka jest rola drzew w przyrodzie?’’, natomiast młodsze podsuwały pomysły nt:  ,,Co można robić w lesie?’’, ,,Jakie zwierzęta można spotkać w lesie?’’ śpiewały piosenki, ilustrowały je ruchem  i tańczyły przy jesiennych melodiach. Przedszkolaki wykazały się wysokim poziomem wiedzy, uczestnicząc w zabawach dydaktycznych i konkurencjach sprawnościowych z wykorzystaniem materiału przyrodniczego. Na zakończenie uroczystego spotkania wspólnie złożyły przyrzeczenie Małego Ekologa. Własnoręcznie wykonane przez dzieci z poszczególnych grup, jesienne drzewa, stanowiły piękne tło do zabaw. Miłe wrażenia z imprezy z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Przygotowały: Lucyna Stawarz, Barbara Markiewicz, Renata Bartoszewicz, Dorota Jurczuk, Beata Sakowska