Sprzątanie Świata- to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Akcja polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających w miejscach nie przeznaczonych do ich składowania. W tym roku temat edycji Akcja Sprzątania Świata- Polska 2019 nosi nazwę „Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy”. Niezmiennie celem tej akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

Dzieci z naszego przedszkola co roku podejmują takie działania na rzecz poszanowania środowiska. Zaczęliśmy od miejsc, które znajdują się w najbliższej okolicy. Maluszki z grupy I skupiły się na placu przedszkolnym a z pomocą starszej grupy III również szukały śmieci na osiedlu w pobliżu przedszkola.

Przygotowały: E. Anchimiuk, B. Dmitruk