Jesień to czas zbiorów, a przy tym doskonała okazja do wspólnej zabawy z tak popularnym warzywem, jakim jest ziemniak. Z tej okazji przedszkolaki z grupy V wraz ze swoimi paniami dnia 24 września obchodziły „Święto Pieczonego Ziemniaka” na terenie Nadleśnictwa Hajnówka. Dzieci mogły wykazać się szybkością, zwinnością oraz ogólną sprawnością fizyczną podczas konkurencji z wykorzystaniem ziemniaków, takich jak ,,Kartoflowy slalom”, „Rzut kartoflem do celu’’, ,,Skoki w worku’’. Dużo radości sprawiła piękna jesienna pogoda oraz ognisko przygotowane przez pracowników Nadleśnictwa. Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Ziemniaki prosto z ogniska oraz pieczona kiełbaska smakowały wyśmienicie. Ten jesienny dzień pachnący ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać.

Przygotowały: J. Suchodoła, K. Litwiniec – Burnecka