19 września sześciolatki z grupy V odbyły wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Powitała nas pani Dyrektor Placówki i zaprosiła do jej wnętrza. Podczas zwiedzania wypożyczalni i czytelni dla dzieci oraz dorosłych sześciolatki poznały pracowników biblioteki. Pani Dyrektor osobiście nam ich przedstawiła. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wysłuchania legendy o Hajnówce oraz obejrzenia prezentacji ,,Hajnówka dawniej”. Na terenie biblioteki znajduje się obecnie wystawa fotografii, ukazujących dawną Hajnówkę. Tak więc mieliśmy wspaniałą okazję obejrzeć ją i przez to poszerzyć swoją wiedzę o naszym mieście. Na koniec naszego spotkania przekazaliśmy pani Dyrektor prace dzieci. Były to rysunki ukazujące Hajnówkę współczesną. Dziękujemy Pani Dyrektor i jej pracownikom za poświęcony nam czas.

Przygotowały: Nauczycielki grupy V