20.09.2019 przedszkolaki z grupy VII i VIII podczas wycieczki do  Zamiejscowego Wydziału Leśnego Politechniki Białostockiej w Hajnówce na zwiedziły 25 Wystawę Grzybów Puszczy Białowieskiej zorganizowaną przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Białowieskiego Parku Narodowego. Dzieci obejrzały grzyby świeże oraz atrapy grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących, pogrupowanych pod kątem ich podobieństwa zewnętrznego. Pani Hania  w przystępny sposób opowiedziała dzieciom również o niektórych gatunkach drzew leśnych, o zasadach grzybobrania oraz o konieczności ochrony gatunkowej roślin występującej w Puszczy Białowieskiej Była to wspaniała i pouczająca lekcja przyrody.

Przygotowały: Renata Bartoszewicz, Krystyna Kojło, Beata Sakowska, Dorota Jurczuk