18 września 6-latki były w Gospodarstwie Agroturystycznym Rancho Kupała w Orzeszkowie. Chociaż pogoda tego dnia była kapryśna, dzieci nie miały czasu się nad tym zastanawiać.  Z zaciekawieniem i zapałem eksplorowały środowisko naturalne z całym jego dobrodziejstwem inwentarza. Dawna zabudowa, sprzęt i narzędzia rolnicze używane przez naszych pradziadków, stara kuźnia, zwierzęta i ptactwo hodowlane oraz staw i jego atrakcje były wstępem do dalszej zabawy na łonie natury. Dzieci miały do dyspozycji „Małpi gaj” z którego korzystały z zapałem. Jednak głównym powodem wycieczki były ziemniaczki pieczołowicie pieczone w ognisku przez gospodarza. Ich smak będziemy pamiętać długo. W międzyczasie dzieci piekły w ognisku samodzielnie bądź z pomocą kiełbaski, bułeczki i nawet jabłuszka w ramach eksperymentów kulinarnych. Jednym słowem było Suuuuper!!!

Przygotowały: Alina Lipczyńska, Anna Sacharczuk